Aknalauad


Graniidist, marmorist, kvartsist on võimalik valmistada kvaliteetseid aknalaudu nii sise- kui välitingimustesse.
Võtke meiega ühendust ja leiame Teile sobiva lahenduse.
 

 

 
 
   
Oma kodu ehitades või renoveerides ei saa üle ega ümber aknalaudadest. Lisaks akna välimuse viimistlemisele peavad aknalauad olema vastupidavad erinevate mõjude suhtes – päiksevalgus, kondents, vesi ja muud ümbritseva keskkonna mehaanilised mõjutused. Kui akende juures on küttekehad või radiaatorid, peavad aknalauad taluma lisaks ka kuumust. Samuti tasub meeles pidada, et sise- ja välistingimustes on erinevad mõjurid, mis võivad aknalaudade pinda kahjustada. Materjale on palju erinevaid ja kõigil neist on oma plussid ja miinused. Allolevas artiklis toome välja erinevad aknalaudade ehitusvõimalused.
 

Aknalauad plastikust või puidust


PVC-st aknalaud on tänapäeval üsna levinud lahendus, sest taluvad hästi niiskust ja on üsna vastupidavad erinevate vigastuste vastu. Kvaliteetsed ja tänapäevased PVC aknalauad on kaetud spetsiaalsete kaitsekiledega, mis muudavad need tugevaks mehaaniliste kahjustuste, vee ja päikesevalguse vastu. Need sobivad üldjuhul kõikidesse ruumidesse, korteritesse, eramajadesse, kontoritesse, verandadele ja ka niisketesse ruumidesse nagu näiteks vannituba. Ruumides mida ei köeta, näiteks keldrid, saab samuti PVC-st aknalaudu kasutada. PVC aknalaudadel on sees jäikusribid, mis muudavad PVC aknalaua piisavalt vastupidavaks raskustele.
Puidust aknalauad on väga ilusad ning toovad tuppa soojust ja hubasust. Enim kasutatakse lamineeritud puitlaastplaadist aknalaudu, sest need on odavad ja annavad puidule omase efekti. Lamineeritud lahendus on ilus ja hea ning odav lahendus. Need on valmistatud surve all pressitud puidupõhisest paneelist ,mis pealt kaetakse 0,4–0,7 mm kõrgsurvelaminaadiga. Selliseid aknalaudu kasutatakse siseruumides, kus temperatuur ei tohi olla madalam kui +20 kraadi ja suhteline õhuniiskus ei tohi ületada 65%. Seega on puidust aknalauad tundlikud nii temperatuuri kui ka niiskuse suhtes ja neid ei saa kasutada niiskemates ja külmemates kohtades nagu näiteks vannituba ja garaaž.
 

Aknalauad looduskivist


Marmori, graniidi või kvartsi peale mõeldes tuleb esimese asjana silme ette mõni mõis või häärber. Neid looduskivimeid seostatakse luksuse ja elegantsiga, kuid oma kodusid sisustatakse mingil põhjusel ikkagi harjumuspärase puidu või plastikuga. Miks mitte tuua seda luksust oma koju kasutades erinevate tasapindade loomiseks looduskivimeid? Aken on iga elamu jaoks vajalik element, et tuua tuppa loomulikku valgust ja avarust, kuid lisaks sellele on aken ka omamoodi sisustuselement. Akende ette pannakse rippuma kaunid kardinad, aknalauale asetatakse tihtipeale vaase ja taimi, mis annavad dekoratiivse efekti tervele toale. Eriti efektseks teeb toa aga korralikust kivist aknalaud, mis on ainulaadne ja isikupärane lahendus kõigile, kes soovivad oma koju tuua mõisalikku ilmet. Looduskivist, nagu näiteks graniidist või marmorist, aknalauad on ülimalt vastupidavad ja püsivad kaunina aastakümneid (kui mitte aastasadu). Neid on väga lihtne puhastada ja erilist hoolitsemist need ei vaja. Puhastamiseks on vaja vaid puhast vett ja lappi. Jonnakamate plekkide puhul võib kasutada ka pH-neutraalset puhastusvahendit või spetsiaalselt kivi jaoks loodud vahendeid.
Looduskivimist aknalauad on küll gramm kallimad tavapärasest puidust või plastikust, kuid oma vastupidavuse ja silmailu tõttu on see igati väärt investeering. Me kõik soovime, et meie kodu oleks omapärane ja teistest erinev, seetõttu tasub sisekujunduses kombineerida erinevaid materjale, sh looduskivi, mis on aastasadu olnud graatsia ja elegantsi märk. Granimax pakub suurepäraseid lahendusi oma kodu kaunistamiseks – alustades aknalaudadest ja lõpetades treppidega. Pakume terviklahendusi, mõõtmisest paigalduseni. Meie tehtud töödega saab lähemalt tutvuda siin: https://granimax.ee/galerii/ ja soovi korral saab läbi meie mugava veebivormi: https://granimax.ee/hinnakalkulaator/ kalkuleerida välja soovitava tasapinna hinna. Küsimuste korral pöördu julgelt meie abivalmis klienditoe poole ja üheskoos leiame parima lahenduse!