Kaminad


Valmistame kaminasimse ja fassaade.
Võtke meiega ühendust ja leiame Teile sobiva lahenduse.
 

 

 

 

 
 
Granimax valmistab eritellimusena erinevaid tasapindasid, sealhulgas ka kaminapidu. Pakume terviklahendust – mõõdistamisest paigaduseni. Kamin on kodu südameks, see aitab luua meeldiva ja mõnusa õhkkonna ning toob koju hubasust ja soojust. Talvisel ajal ei ole midagi paremat, kui peale pikka tööpäeva kamina ees soojas istuda ja puhata. Kuidas aga alustada kamina ehitamisega? Milliseid materjale kasutada ja kuidas kamin välja peaks nägema? Sellest kõigest räägime lähemalt allolevas artiklis. Esmalt tuleb välja selgitada, milliseid funktsioone kaminale soovid – kas see peaks olema peamiselt dekoratiivne või ka praktiline soojaallikas?
 

Õigesti ehitatud kaminad


Kaminad on üsna kulukad, kuid õige eeltöö ja korrektse paigalduse korral seda investeeringut igati väärt. Ehitusel tuleks kindlasti appi võtta spetsialist, sest kehva kvaliteediga kaminad võivad olla ohtlikud ning kergelt puruneda. Hilisem ümbertegemine on oluliselt kulukam, kui kohe alguses meistrimehe abil korraliku kamina ehitamine. Samuti tuleks appi võtta litsenenseeritud pottsepp, et kõiki tuleohutuse nõuded oleks järgitud. Ilma litsentsi või kutsetunnistuseta pottseppa võib kasutada vaid juhul, kui küttekolle ehitatakse enda tarbeks, kuid hiljem pretensioone esitada on sellevõrra raskem. Samuti tasub meeles pidada, et kaminas kasutatakse elavat tuld, mistõttu ei tohi ohutuse osas olla minegid järeleandmisi. Tuleohutuse seadusega saab tutvuda siin: https://www.riigiteataja.ee/akt/13314859?leiaKehtiv. Kamina üheks eelduseks on toimiv ja nõuetekohaselt ehitatud ja paigaldatud korsten, mille ülesanne on tagada, et kamin korrektselt toimiks. Korstna puudumisel ei pea aga kamina paigaldamisest loobuma. Tänapäeval on abiks moodulkorsten, mida saab võrdlemisi lihtsasti paigaldada ka majadele, kus ei ole ehitatud kamina jaoks mõeldud korstent.
 

Meeleolukad või praktilised kaminad?


Nagu iga ehitusprojekti puhul, peaks endale kohe alguses selgeks tegema, mis funktsioonid sellel olema peaks. Kamina ehitamise juures peab esialgu mõtlema, kas kamin on meeleolu loomiseks või on sel oluline roll ka kodu soojendamisel. Emotsiooni- või ka meeleolukaminaid iseloomustab suur ja avar või ka ilma ukseta ehk traditsiooniline avatud kamin, mis jätab leekide imetlemiseks rohkem ruumi, kuid annab vähem sooja. Kodu soojendamise puhul tasub valida kaminad, mis on eelkõige mõeldud kütmiseks. Kamina funktsionaalsus ja välimus ei ole omavahel alati seotud. Kamin täidab tihti majapidamises soojusallika ülesannet ja välimus unustatakse ära. Turul on aga saadaval mitmed erinevad võimalused, kus kamina välimusele pannakse rohkem rõhku ning sellele ilusa fassaadi kujundamine annab ruumi interjöörile palju juurde.

Kamina fassaadi kujundades tasub kindlasti kaaluda looduskivi kasutamist. Levinuim viis oma tulekolde kaunistamiseks on graniidist või marmorist fassaad. Lisaks silmailu pakkumisele on looduskivil ka praktiline eelis - kivi talletab kaminasoojuse ning kiirgab seda ruumi. Kivifassaadiga kamin on ülimalt vastupidav ning elegantne lahendus, mis kaunistab kodu aastakümneid. Lisaks ei vaja looduskivim erilist hooldust ning seda on lihtne puhastada – tavaliselt on vaja vaid vett ja mikrokiududega lappi. Karmimate plekkide puhul võib kasutada ka spetsiaalset pH- neutraalset puhastusvahendit.
Granimax valmistab eritellimusema kaminatele kivist paneele ja fassaade. Marmorist, graniidist või kvartskiviga kaetud kamin annab silmailu ja on ülimalt vastupidav. Graniit ja marmor on tulekindlad materjalid. Tule ja vali omale sobiv kivi! Looduskivist tasapinnad toovad elamisse hubasust ja kodusoojust ning  loodukivi mustrid on kordumatud ja ainulaadsed. Meie tehtud töid saab lähemalt vaadata siit: https://granimax.ee/galerii/. Kui soovid oma elamisse pilkupüüdvat ja omapärast lahendust, siis pöördu meie abivalmis klienditoe poole – üheskoos leiame just Sulle sobivaima lahenduse. Soovi korral saad mugavalt Granimaxi veebilehe abil esitada meile hinnapäringu https://granimax.ee/hinnakalkulaator/