Tasapinnad

 

Kivitasapinnad Granimaxist!


Köögimööblit soetades tasub erilist rõhku panna korralikule tööpinnale, sest see on kõige rohkem mõjutatud erinevatest keemilistest ja mehhaanilistest faktoritest. Näiteks pillad noa tasapinnale, läheb ümber kohvi või vein, asetad sinna kuuma poti – üks korralik köögitasapind peab olema piisavalt vastupidav, et kõik eelnev ei rikuks või lõhuks pinda ära. Samuti peavad töötasapinnad olema niiskuskindlad, sest tahes tahtmata läheb sinna erinevaid vedelikke ümber. Lisaks vastupidavusele peab tasapind olema ka silmale ilus ning sobituma ülejäänud interjööriga.
 

 

 

 

 

 

 

 
 

Milline köögitasapind valida?


Valik on suur ja lai ning sõltub suuresti inimese enda soovidest nind eelistustest. Leidub nii odavamas kui ka kõrgemas hinnaklassis tasapindu, kuid tasub meeles pidada, et odav hind ei ole alati kõige kvaliteetsem valik ning vajab ilmselt paari aasta pärast väljavahetamist. See-eest kallim kivimist köögitasapind teenib Sind hästi aastakümneid ja ei kaota oma unikaalset välimust niivõrd lihtsalt kui puidust tasapind. Järgnevalt toome välja mõned enim levinud köögitasapinnad ning nende plussid ja miinused.
  • Laminaat tasapind on paljudel juhtudel köögi töötasapinnana esmane valik. Selle kasuks räägib selle soodne hind, suur mustrite valik, seda on lihtne puhastada ja kerge hooldada. Laminaadist köögitasapind ei kannata kuuma ning kasutada tuleb kuumaaluseid. Samuti on see vastuvõtlikum erinevatele vigastustele.
  • Täispuidust töötasapind loob igasse kodusse sooja ja hubase tunde. Täispuit on väga tugev ja vastupidav. Viimistluseks kasutatakse nii õlivaha kui ka lakkimist. Erinevaid täkkeid ja kriime saab maha lihvida ja seeläbi taastada esialgse välimuse täispuit tasapinnale. See on küll kaunis ja looduslähedane valik, kuid täispuit tasapinda tuleb tihti hooldada ning see on väga vastuvõtlik erinevatele füüsilistele vigastustele. Samuti ei kannata puit niiskust ega ka temperatuuri kõikumist.
  • Kunstkivist tasapind ehk teisisõnu ka komposiitkivi koosneb, nagu nimigi ütleb, tehismaterjalist - marmori tolmust, boksiidist, akrüülist, polüestervaigust ja erinevatest pigmentidest. Kunstkivi plussideks saab lugeda selle madala poorsuse ja seeläbi kõrge hügieenilisuse. Samuti on seda lihtne hooldada ning see on väga tugev ja vastupidav niiskuse osas. Mustrite osas on valik ülimalt lai ning viimistlus võib olla nii kõrgläikega kui ka täiesti matt. Kunstkivi miinusteks on selle üsna krõbe hind ning asjaolu, et selle paigaldamiseks on vaja spetsialisti.
  • Kvartsist töötasapind on ülimalt vastupidav ja hügieeniline. Kvartsist töötasapind on väga tugev ning madala poorsusega, mis tähendab, et seda pinda on üsna raske vigastada ning erinevad vedelikud ei imendu pinda. See teeb omakorda kvartsist köögitasapinna väga lihtsasti puhastatavaks ning erilist hooldust see samuti ei vaja. Miinusteks on kallim hind ning teatud juhtudel vastuvõtlikkus kuumale.
  • Looduskivist köögitasapinnad on peamiselt tehtud kas marmorist või graniidist, mis on mõlemad looduslikud materjalid. Küll aga on marmor üsna pehme ja poorne kivim, mistõttu seda eriti köögitasapinnaks ei soovitata. Samuti on looduskivim keskmisest kallim ning ka poorne materjal, mis tähendab, et erinevad vedelikud tuleb tasapinnalt kiiresti ära pühkida. Siiski on looduslikust kivimist köögitasapind ülimalt efektne ning unikaalne lahendus, sest looduskivi mustrid on kordumatud.
Eelnimetatud materjalide seast saad valida endale sobivaima. Lisaks köögitasapindadele sobivad enamus nendest materjalidest ka muudele tasapindadele, näiteks tualetti, vannituppa, magamistuppa, elutuppa jne. Kui soovid endale korralikku ja kvaliteetset köögitasapinda, siis pöördu julgelt Granimax meeskonna poole. Valmistame eritellimusena köögitasapindu ja vannitoatasapindu, kaminadetaile, aknalaudu, trepiastmeid, laudu jpm. Materjalide valikus on graniit, marmor ja kvarts. Pakume terviklahendust: mõõdistamisest kuni paigaldamiseni.
Võtke meiega julgelt ühendust!