Trepid


Graniidist marmorist kvartsist trepiastmed sise- ja välitingimustesse.
Võtke meiega ühendust ja leiame Teile sobiva lahenduse.
 

 

 

 

 
    


Kuidas valida õige trepp oma koju


Juba kodu projekteerimise ajal tuleks paika panna, kus trepid asetsevad ning milline see välja võiks näha. Mõtteainet on palju, millise kujuga see tuleb, millise asetusega, millisest materjalist ning millise disainiga. Seega on hea mõte see juba varakult paika panna, et hiljem vältida peavalu. Siinkohal tasub kindlasti appi võtta ka ekspert, kes oskab nõu ning soovitusi anda. Lisaks ruumis sees asuvatele treppidele tasub mõelda ka väljas asuvatele, näiteks välisukse ees asetsev trepp on samuti väga oluline ja annab maja üldilmele suuresti juurde.

 
treppTrepp tuppa


Kahe korruse vahelist treppi oma elamisse projekteerides tuleks esialgu mõelda välja trepi paigutus ja asend. Trepi kuju valikul tuleb eelkõige lähtuda sellest, kui palju on toas trepi jaoks ruumi. Laiade astmetega ja madala tõusuga trepid on kindlasti mugavamad ja ka ohutumad, kuid vajavad üsna palju põrandapinda. Sirge I-kujulise trepi eeliseks on selle odavam hind ning üsna lihtne paigaldus. Mademega L- ja U-trepid on palju mugavamad ja ohutumad kui näiteks pöördastmetega trepid, mis võtavad küll üsna vähe ruumi, kuid on ebamugavad ning seetõttu mitte ka kõige ohutumad. Trepiastmete laius on samuti oluline faktor, mis eelnevalt paika panna - mida vähem on ruumi, seda vähem saab trepiastmete laiusega mängida, siiski on laiem aste stabiilsem ja turvalisem. Seejärel saab hakata mõtlema trepi välimuse peale ehk millisest materjalist ja mis värvilahendusega treppi soovitakse. Valdavalt on tänapäeval levinud puidust trepid, kuid leiab ka klaasist, plastikust ja kivimitest treppe. Puidu eeliseks on selle vastupidavus, stabiilsus ja tugevus. Kaunid puidust trepid kaunistavad iga elamist ja sobituvad iga sisutusega, samuti toob puidust trepp koju soojust ja hubasust. Küll aga ei ole puit igavene materjal ning selle kulumine on kõige kiirem.

 

Trepp looduskivist


Populaarsemaks on muutumas looduskivimist trepid. Kvartsist, graniidist või marmorist trepiastmed toob koju luksust ja annab interjöörile mõisaliku hõngu. Lisaks silmailule püsib looduskivimist trepp terve ja kaunina aastakümneid (kui mitte aastasadu). Kui interjööris vahetatakse mööblit ja muid elemente üsna tihedalt, siis trepp jääb üldjuhul samasuguseks, sest selle väljavahetamine on üsna kulukas ja aeganõudev. Looduskivist trepiastmed peavad suurepäraselt vastu kõigele, mida trepid taluma peab ja samas võib olla näiteks köögitasapinna ning aknalaudadega harmoneerudes pilkupüüdvaks sisekujunduselemendiks. Üks olulisemaid boonuseid looduskivi puhul on see, et kivi ei kulu ega vaja ka erilist hooldust, piisab vaid tavalisest pühkimisest ning pesust puhta vee ja mikrofiibrist lapiga. Kui peres on lapsi, kes armastavad mööda treppe joosta, on looduskivi võrreldes teiste materjalidega oluliselt vaiksem ning sammude müra teisi pereliikmeid ei sega. Ka trepi kriuksumine jääb sellisel juhul ajalukku. Kivist trepi puhul on disainivõimalusi lõpmatul hulgal, kvarts, marmor ja graniit on looduslikud materjalid ning seetõttu pakuvad väga omanäolise ning erilise lahenduse kodu jaoks.

 

Kvaliteetne trepp võta Granimaxist


Granimax valmistab eritellimusena köögitasapindu ja vannitoatasapindu, kaminadetaile, aknalaudu, trepiastmeid, laudu ja palju muud. Materjalide valikus on tugev graniit, luksuslik marmor ning kaunis kvarts. Pakume terviklahendust mõõdistamisest kuni paigaldamiseni. Küsimuste korral võtke meiega julgelt ühendust ning koos leiame just Sinu kodule parima lahenduse. Meie tehtud töödega saab tutvuda siin: https://granimax.ee/galerii/ ja soovi korral saad hinnapäringu esitada kodust lahkumata kasutades meie mugavat veebivormi: https://granimax.ee/hinnakalkulaator/. Koos loome luksusliku ja silmapaistva kodu, mis tekitab positiivseid emotsioone.