Graniit

Graniit on 100% looduslik ning tiheda struktuuriga kivim, mille moodustumiseks on looduses kulunud miljoneid aastaid.  Graniit on tekkinud laava kristalliseerumisel maapinnases. Seda looduskivi leidub ja kaevandatakse erinevates maailmajagudes, kusjuures igas regioonis leiduv kivi on teistest veidi erinev nii oma struktuurilt kui ka värvigamma poolest. Graniit paistab silma eelkõige oma kordumatu mustri aga ka tugevuse ja vastupidavuse poolest. Graniit kannatab hästi temperatuuri kõikumisi ning sobib seetõttu kasutamiseks nii sise-kui välistingimustes. Graniit on maailmas enim kasutatav looduskivi.

Graniit on populaarne looduskivi köögi töötasapindade valmistamiseks, samuti ka kaminasimsside, ahjude ja grillinurkade viimistlemiseks. Külmakindluse tõttu on graniit  ideaalne valik väliköögi tasapinnanana. Väliköögi tasapinnaks sobivad paremini tumedat tooni graniidid kuna heledad toonid kipuvad kergemini määrduma.

 

Nero Assoluto Poleeritud
Hind al 253 € / m2
 

Nero Assoluto Põletatud/Harjatud
Hind al 275 € / m2 

Nero Assoluto Lihvitud
Hind al 253 € / m2 
 

Emerald Pearl
Hind al 268 € / m2 
Blue Pearl
Hind al 277 € / m2 
 

Angola Black
Hind al 198 € / m2

Nero Africa
Hind al 187 € / m2
 
Star Galaxy
Hind al 302 € / m2

Steel Grey
Hind al 219 € / m2

Baltic Brown
Hind al 187 € / m2
 

Tan Brown
Hind al 228 € / m2
 

Multicolor Red
Hind al 239 € / m2 
Balmoral Red
Hind al 255 € / m2
 

Juparana Colombo
Hind al 183 € / m2

Azul Valverde
Hind al 186 € / m2 
 

Bianco Sardo
Hind al 121 € / m2 
Rosa Beta
Hind al 101 € / m2 
 
Verde Savana
Hind al 302 € / m2
Jura Grey
Hind al 295 € / m2 
 
Bohus Grey
Hind al 234 € / m2 

Graniidist töötasapinnad

Graniidist töötasapinnad koguvad üha rohkem populaarsust ka Eestis eelkõige nende looduskivile omase elegantsuse ning vastupidavuse tõttu.

Granimaxi klientide suurimaks lemmikuks on Nero Assoluto, mida teatakse ka nime all Absolute Black. Nero Assoluto on peaaegu täiesti must graniit mis oma ühtlase värvi ja mustriga sobib erinevat värvi mööblit kaunistama. Valikus on poleeritud, lihvitud, nahkse ja põletatud harjatud pinnatöötlusega graniit.

Teiseks lemmikuks on graniit Star Galaxy, sügavmusta taustaga graniit, milles sillerdavad vasksed-pronksjad kristallid nagu öine tähistaevas. Kristallid löövad särama pimedatel õhtutel, kui suunata tasapinnale erinevad kohtvalgustid.

Graniit - Nero Assoluto Graniit - Star Galaxy
Klientide lemmik on Nero Assoluto
 
Teine populaarne graniit on Star Galaxy
 

Graniidist tööpinna valikul tuleb arvesse võtta, et hele graniit on poorsem kui tume. Graniidist tasapinnal võib esineda looduslikke mikropragusid ning -augukesi, kuid see on looduskivile omane.

Graniidi vastupidavus kriimustustele

Graniit on küll äärmiselt tugev, kuid sellegi poolest kõik, mis on sama tugev või tugevam kui graniit, kriimustab seda. Graniiti saab kriimustada graniidi endaga, teemantitega ning keraamikaga.

Kuigi graniit on üsna kriimustuste kindel, soovitame alati kasutada lõikealuseid. Järjepidev lõikelauata töötamine kahjustab nii terariistasid kui töötasapinda, põhjustades viimase läike tuhmumise ja suurendades plekkide tekkimise võimalust.

Graniidi kuumakindlus

Graniit on kuumakindel igapäevastes köögitingimustes. See tähendab, et kuumade pottide või muude küpsetusnõude asetamine otse graniittasapinnale ei kahjusta seda. Graniidile teevad kahju kuumused, mis on üle 500 kraadi. Termošokki tuleks vältida, väga külmale tasapinnale ei tasuks asetada tulelt võetud malmpotti.

Kuigi graniit on kõrge kuumataluvusega, soovitame siiski kasutada otse ahjust või pliidilt võetud nõude jaoks ka kuumaaluseid. Viimased tagavad ka selle, et näiteks kareda põhjaga savist potid ei kriimusta kivi pinda.

Graniidi vastupidavus plekkidele

Graniidist töötasapind on heaks valikuks mõeldes köögi hügieenilisuse peale.Poleeritud pinnaga graniiti on lihtne puhastada.Heledad ning mati pinnatöötlusega graniidid on poorsemad.

Graniidist tasapinna igapäevaseks puhastamiseks

  • soovitame kasutada niisket (mikrokiududest) lappi, sooja vett ja vajadusel neutraalset (pH7), õrnalt leeliselist ( pH 8-10) või õrnalt happelist (pH 4-6) pesuvahendit. Eelistada võiks neid vahendeid, mis on spetsiaalselt mõeldud looduslikule kivile. Vältima peaks väga happelisi ja pleegitusaineid sisaldavaid puhastusvahendeid.
  • Kivi pind on tundlik ka abrasiivsete materjalide suhtes – mikrokahjustusi võib tekitada nii traatkäsn kui juhuslik liivatera pesulapi küljes.
  • Vältige kemikaalide ja söövitavate ainete sattumist poleeritud kivi pinnale. Pikema aja jooksul võib söövitus pinda kahjustada. Parim viis plekkide vältimiseks on mustuse kohene eemaldamine tasapinnalt, et see ei saaks kuivada ega kivisse imenduda. Puhastamiseks peaks piisama majapidamispaberist, veest ja pesuvahendist. Kivi sisse läinud plekkidega peaks leppima, nendega pole enam midagi teha.
  • Mida kauemaks pärast ümberminekut või maha loksumist jääb aine graniitpinnale, seda suurem on tõenäosus, et tekib raskesti eemaldatav plekk.
Vaata lähemalt meie tegemisi Facebookis ja Instagramis.