Technistone

Kvarts on loomult ilus, vastupidav ja hügieeniline pinnamaterjal, mistõttu sobib ideaalselt köögitasapindade valmistamiseks. Lisaks leiab kvarts laialdast kasutust ka vannitubades tasapindadena ning muudes siseviimistluselementides. Nagu kõik materjalid, säilitab ka kvarts oma head omadused ja ilu, õige hoolduse korral, aastakümneteks. Kvartsi pindu on lihtne hooldada.
 
Noble Linea
Hind al 357 € / m2 
 

Brilliant Arabesco
Hind al 341 € / m2

Noble Carrara
Hind al 342 € / m2 
 
Noble Arco
Hind al 342 € / m2 
 

Noble Areti Bianco
Hind al 357 € / m2 
 

Noble Athos Brown
Hind al 312 € / m2 
 

Fantasy Grey
Hind al 570 € / m2 
 

Noble Concrete Grey
Hind al 282 € / m2 
 

Noble Desiree Grey
Küsi saadavust!
 

Noble Imperial Grey
Hind al 405 € / m2 
 

Noble Ivory White
Hind al 297 € / m2
 

Noble Olympos Mist
Hind al 369 € / m2 
 

Noble Pietra Grey
Hind al 297 € / m2 
 

Noble Pro Cloud
Hind al 309 € / m2 
 

Noble Pro Frost
Hind al 309 € / m2 
 

Noble Pro Storm
Hind al 309 € / m2 
 

Noble Supreme White
Hind al 357 € / m2 
 

Noble Villa
Hind al 402 € / m2

Noble Troya
Hind al 342 € / m2 
 

Noble Quartzite
Hind al 372 € / m2 

 

Noble Perlato Luna
Küsi saadavust!
 

Ambiente Light
Hind al 465 € / m2

Elegance Eco Nev
Hind al 186 € / m2 

Brilliant Black
Hind al 297 € / m2 
 

Brilliant White
Hind al 297 € / m2 
 

Starlight Black
Hind al 279 € / m2 
 

Starlight White
Hind al 306 € / m2 
 

Crystal Absolute White
Hind al 342 € / m2 
 

Crystal Diamond
Hind al 282 € / m2 

Crystal Polar White
Hind al 309 € / m2 
 

Poetic Black
Hind al 564 € / m2 

Gobi Black
Hind al 234 € / m2 

 

Gobi Grey
Hind al 219 € / m2 
 

Mystery White
Hind al 420 € / m2 

Crystal Calacatta Silva
Hind al 420 € / m2 
 

Taurus Black
Hind al 187 € / m2 

Taurus Terazzo Black
Hind al 187 € / m2 
 

Taurus Terazzo Dark
Hind al 210 € / m2 

Taurus Terazzo White
Hind al 210 € / m2 
 
Taurus Terazzo Grey
Hind al 187 € / m2 

Crystal Anthracite Pure
Hind al 249 € / m2 
Pearl Lava
Tellitav!
 

Pearl Delta
Tellitav!
 

Pearl Rocca
Hind al 405 € / m2 

Decore Ocra matt
Tellitav!
 

Gobi Urban
Hind al 187 € / m2 

Crystal Nevada
Tellitav!
 

Crystal Belgium
Tellitav!

Calacatta Gold
Hind al 460 € / m2 
 

Calacatta Amnis
Hind al 570 € / m2 

Calacatta Volegno
Hind al 430 € / m2 
 

Calacatta Serchio
Hind al 430 € / m2 
 

Calacatta Pastino
Hind al 430 € / m2 

Calacatta Olympos
Hind al 430 € / m2 
 

Resident Dark
Tellitav!

 
    

 

Kvarts


Kvartsist tasapinnad


Kvarts on üks enim levinud mineraale meie maakoores. See kuulub paljude kivimite koostisse. Suure kvartsisisaldusega on näiteks graniit, kvartsiit ja liivakivi. Kvartsile on iseloomulik suur vastupidavus murenemisele. Samuti on see väga kõva mineraal, mis teeb ta ka kulumisele vastupidavaks. Seetõttu on kvarts väga hea materjal erinevate tööpindade jaoks. Näiteks tavalise kööginoaga on peaaegu võimatu kvartsist tehtud tööpinda kriimustada. Mohsi skaala järgi on kvartsi tugevuse aste 7, näiteks teemandil on see aste 10. Lisaks heale vastupidavusele on seda väärtuslikku mineraali saadaval paljudes erinevates värvitoonides.


Miks valida kvartsist tasapind?


Esiteks räägib kvartsi kasuks eelnimetatud vastupidavus, teiseks on kvartsist tasapind väga madala poorsusega, mis tähendab, et see on lihtsasti puhastatav ja hügieeniline. Kvartsist töötasapind püsib ilusana aastaid kui mitte aastakümneid ilma erilise hooleta. Kuna kvarts on oma konsistentsilt väga tihe ja äärmiselt vähese imavustasemega, on seda kerge puhastada: see ei ima endasse vedelikke ega rasva. Kivi pind peab vastu enamusele majapidamises ette tulevatele kahjustustele ja õnnetustele – on selleks ümber läinud jook või füüsilised mõjutused erinevate töövahendite ja löökide näol. Vee- ja määrdumiskindluse suurendamiseks on võimalik kvartsist pinda eraldi töödelda vett ja rasva tõrjuvate vahenditega, kuid reaalne elu on näidanud, et otsest vajadust selleks tegelikult pole.


Kvartsi puhastamine


Kvartsist tööpinda on ülimalt lihtne puhastada. Vaja läheb vaid lappi – eelistatavalt mikrokiust ja puhast vett. Jonnakamate plekkide puhul võib kasutada ka spetsiaalseid kvartsi jaoks mõeldud puhastusvahendeid, mis on neutraalse pH tasemega ja mis hiljem tuleb hoolikalt veega ära pühkida. Kuigi kvarts on üsna vastupidav erinevate koduste kemikaalide osas, tuleb selle puhastamiseks kasutada ikkagi spetsiaalseid vahendeid, et vältida võimalikke kahjustuste teket, mis tulenevad eelkõige söövitavatest kemikaalidest. Samuti tuleb kvartsist tasapinna puhul vältida kuuma auru ja üleüldse liigse kuumuse asetamist pinnale, sest kvarts on tundlik kuumuse suhtes. Lühikeseks ajaks võib kuuma poti või panni töötasapinnale küll panna, kuid kindlam on alati kasutada eraldi kuuma-alust, sest termošoki tulemusel võib kvarts mõraneda. Lisaks võib kuuma mõjul hakata sulama kvartsi koostises olev vaik ning see võib töötasapinna välimuse rikkuda.


Kuhu kvarts sobib?


Kuna kvartsi näol on tegemist ökoloogiliselt väga puhta materjaliga, sobib see ideaalselt kööki, magamistuppa, tualetti ja teistesse kohtadesse elamises, mis vajavad kaunist ning vastupidavat tasapinda. Kvartsist pind koosneb üldjuhul 95% ulatuses peenestatud graniidist ja kvartsipurust, ülejäänud 5% – on looduslik polüestervaik ja värvipigmendid. Kvartsist tasapindasid saab kasutada siseruumised pea kõikjal. Välitingimustes ei ole soovitav kvartsi kasutada, kuna muutub ilmastiku mõjul kiirelt tuhmiks ning kaotab oma kauni välimuse.
Kvarts sobib ideaalselt näiteks järgmistele tasapindadele:
  • Köögitasapinnad;
  • vannitoa tasapinnad;
  • tualeti tasapinnad;
  • põrandakatted;
  • seinakatted;
  • kaminad;
  • trepid;
  • trepiastmed;
  • aknalauad.
Välimuselt meenutavad kvartskivist valmistatud töötasapinnad päris kivi, kuid neid on oluliselt lihtsam hooldada, kui looduslikust kivist alternatiive. Samuti on kvarts kindlasti pilkupüüdev ning elegantne lahendus oma kodu kaunistamiseks.
Kui palju maksab kvartsist tasapind?
Ühtset hinda on nii kvartsist kui ka teistest kivist töötasapindadele keeruline määrata. Granimax lehel on võimalik teha umbkaunde arvutus, mis hõlmab endas nii materjali kui ka soovi korral paigaldust ja mõõdistamist: https://granimax.ee/hinnakalkulaator/. Meeles tasub pidada, et toormaterjali hind moodustab üldjuhul lõpphinnast umbes pool, sest teine osa on töötlus ja paigaldus. Ilmselt on tavalisest puitlaastplaadiga tehtud tasapinnast kvarts oluliselt kallim, kuid kvartsi kasuks räägib selle tohutu vastupidavus, mida puitlaastplaadiga ei ole kuidagi võimalik saavutada. Kvartsist töötasapind on igati väärt investeering, sest kui seda õigesti hooldada, siis kestab see veatuna aastakümneid.